Okolica

JAREFKA to  całoroczne domy położone w miejscowości Ciemno, w gminie Tuchomie. Znajdujemy się 17 km od Bytowa, 50 km od Chojnic, 80 km od Ustki. W odległości 120 m znajduje się Jezioro Kamieniczno. W pobliżu naszych noclegów zlokalizowane jest zagospodarowane kąpielisko  z piaszczystym i łagodnym wejściem do wody, pomostem, ławkami i altanami biesiadnymi, boiskami oraz placem zabaw.

Gmina Tuchomie jest położona na obszarze bogatym w lasy i jeziora Pojezierza Bytowskiego. To idealne miejsce noclegowe na Kaszubach do wypoczynku. W okolicy jest wiele tras rowerowych i pieszych (także Nordic Walking). W Tuchomiu jest kręgielnia, przystań kajakowa, gdzie organizowane są spływy oraz dwie restauracje.

JAREFKA stanowi  dobre miejsce wypadowe dla zwiedzania Ziemi Bytowskiej . Dla osób lubiących piesze wycieczki jest polecany Zbójecki Szlak prowadzący przez punkt widokowy (217 m) drogę leśną pomiędzy jeziorami Trzebiatowskim Małym i Dużym powstałymi po wyrobiskach torfowych. Szlak jest również dostępny dla rowerzystów i samochodów. Warto zobaczyć też kamienne kręgi i wieżę widokową w Piasznie. Dla miłośników wędkowania i wypoczynku nad wodą nie lada atrakcją jest znajdujące się w pobliżu rynnowe jezioro Kamieniczno o długości ok. 7 km.

Inne atrakcje w okolicy to:

a w samym Bytowie: